Trendy i design

Ile czasu pochłania stworzenie ubranka dla zwierzaka?

2013-01-06

Ilona Niebał / Pet Market

Tagi: zwierzęta domowe, pies, moda, trendy, włoski styl, look vintage, fashion victims, pet fashion, ubranka dla psa

Stworzenie płaszczyka dla psa zabiera sporo czasu, fot. Camon

Czy moda dla zwierząt to miesiące wytężonego wysiłku, jak odbywa się to w pracowniach słynnych na cały świat projektantów, czy raczej mało czasochłonne i przede wszystkim przyjemne zajęcie?

Virginia Bartoli, Atelier Biscotto: – Stworzenie przykładowo płaszczyka wymaga w naszym przypadku wiele czasu. Każdy z nich jest szyty na miarę, w związku z czym wyjściowy szablon jest dostosowany do indywidualnego „klienta”. Sama czynność stanowi dość długi proces. Poszukiwanie właściwych materiałów oraz pasujących do nich wykończeń, dodatków i innych akcesoriów, zajmuje obu pracowniom, projektowej i krawieckiej, dobre kilka dni.

Dla nas spokój i precyzja to podstawa działania. Nie szyje się ze stoperem w ręku, a co więcej, zdarza się, że elementy są zszywane, prute i ponownie zestawiane, dopóki nie otrzymamy perfekcyjnego efektu. To tak jak w przypadku płaszcza szytego dla jakiegoś VIP-a przez znakomitego krawca. 

Daniela Carotti, Camon: – Czas jest bardzo względny. Niekiedy ubranie powstaje w kilka dni i jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki jest po prostu piękne, chociaż stworzone w krótkim czasie. Innym razem zaś potrzeba kilku tygodni ciężkiej pracy i całego szeregu zmian, by nadać mu cechy pełnej harmonii.  

Valeria Pirozzi, Dog & Dolls: – Czas potrzebny do stworzenia prototypu zależy od wielu czynników. Najpierw rodzi się pomysł na ubranko, które ma zostać uszyte. Wybieramy właściwą tkaninę, łączymy ją z odpowiednimi dodatkami lub nadrukiem itd. Nie zawsze mamy to szczęście i wszystkie potrzebne elementy znajdujemy w krótkim czasie. Ich poszukiwanie czasami trwa co najmniej kilka dni. Po stworzeniu prototypu i przedstawieniu kolekcji, długość cyklu produkcyjnego zależy jeszcze od sposobu szycia i wykończenia samego ubrania.  

Federica Gabasio, Farm Company Pet Products: – Niestety terminy są zawsze długie. Po zdefiniowaniu części związanej z designem, należy przystąpić do starannego przeanalizowania wszystkich szczegółów technicznych dotyczących sposobu zakładania ubrania, regulowania i dopasowywania go do różnych ras psów itp., by na sam koniec przejść do równie ważnego etapu, czyli opakowania i prezentacji gotowego produktu.

Miriam Brandoni, Pampered: – Sam proces kreowania przewiduje badanie tendencji danego sektora oraz stylów i materiałów. Następnie przechodzi się do fazy tworzenia i projektowania definiującej propozycje głównych elementów ubrań, aż po dokonanie wyboru tych, które staną się modelami. W przypadku produktów markowych, należy jeszcze uwzględnić fakt, iż muszą być one spójne z tendencjami dotyczącymi stylu i cechami charakterystycznymi wypracowanymi przez markę. Biorąc pod uwagę te wszystkie etapy, kolekcja rodzi się w ciągu kilku miesięcy.

Autor: Ilona Niebał
Źródło: Pet Market

made by KKVLAB
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.